خوراکی‌های مورد استفاده فضانوردان چه شکلی است؟ 0

خوراکی‌های مورد استفاده فضانوردان چه شکلی است؟

حتما غذاهای لقمه‌ای  (Food Bar) را دیده‌اید. خوراکی‌هایی که فضای بسیار کمی به خودشان اختصاص می‌دهند و تمام نیاز مصرف کننده را هم برطرف می‌کنند. حالا قرار است از همین نوع خوراکی‌ها برای فضانوردان هم استفاده شود. فضانوردانی که تا چند وقت دیگر از طریق کپسول

 

 زباله فضایی چینی در کشور میانمار سقوط کرد 0

زباله فضایی چینی در کشور میانمار سقوط کرد

زباله‌های فضایی هر چند وقت یک‌بار مردم شهرهای مختلف دنیا را غافلگیر می‌کنند. این اتفاق مدتی پیش برای مردم کشور میانمار رخ داد. یک زباله‌ی فضایی چینی که مربوط به یکی از ماهواره‌های این کشور می‌شود در میانمار سقوط کرده است. خبرگزاری‌های محلی به این موضوع اشاره کرده‌اند

 

لکسوس از طرح مفهومی فضاپیمای تک سرنشین خود رونمایی کرد 0

لکسوس از طرح مفهومی فضاپیمای تک سرنشین خود رونمایی کرد

لکسوس این بار نه یک خودرو، بلکه از یک طرح مفهومی فضاپیمای تک سرنشین رونمایی کرد. “SkyJet” (اسکای جت) نام این فضاپیما است که از ویژگی‌های خودرو کوپه جدید این شرکت، LC500 بهره می‌برد. هرچند که متاسفانه این خودرو تنها در دنیای تخیلی موجود بوده و بعید به نظر می‌رسد تا کمتر از 700 سال دیگر به دنیای واقعی انسان‌ها راه یابد.

 

 این ویدیوی فوق‌العاده از درون ایستگاه فضایی بین‌المللی را ببینید 0

این ویدیوی فوق‌العاده از درون ایستگاه فضایی بین‌المللی را ببینید

فضا به تنهایی بسیار جالب است؛ اما چه چیزی بیشتر از خود فضا جذابیت دارد؟ تجهیزات فضایی و از همه مهمتر ایستگاه فضایی بین‌المللی. خانه‌ فضانوردان و جایی که تحقیقات مختلفی در آن انجام می‌شود. خیلی‌ها هم دوست دارند که این مکان را ببینید. به همین دلیل یک ویدیوی ۱۸ دقیقه از تمام بخش‌های

 

ثبت‌نام برای ورود به اولین کشور فضایی با نام Asgardia آغاز شد 0

ثبت‌نام برای ورود به اولین کشور فضایی با نام Asgardia آغاز شد

شاید عنوان این خبر شما را به یاد فیلم‌های علمی-تخیلی بیندازد، اما به تازگی مرکز تحقیقات بین المللی هوا و فضا (AIRC) طی بیانه‌ای، از برنامه‌های خود برای برپایی اولین کشور فضایی با نام Asgardia سخن گفته و اذعان داشته که این کشور، به صورت کاملا مستقل از زمینی‌ها فعالیت خواهد داشت. در ادامه این خبر با مای بی سی همراه باشید.

 

 طوفان ایوان از ایستگاه فضایی: تصویر نجومی روز ناسا (۱۸ مهر ۹۵) 0

طوفان ایوان از ایستگاه فضایی: تصویر نجومی روز ناسا (۱۸ مهر ۹۵)

۹۰ درصد خانه‌های واقع در «گرنادا» با نیروی مخرب طوفان ایوان از بین رفتند. طوفان ایوان سال ۲۰۰۴ رخ داد و از درجه‌ی ۵ بود؛ یعنی بالاترین قدرت در «مقیاس سفیر-سیمپسون» و توانست بادهایی به سرعت ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت ایجاد کند. ایوان بزرگترین طوفانی بود که در سال ۲۰۰۴ به آمریکا آمد و یکی از قوی‌ترین‌ها در طول تاریخ است.

 

 چین بزرگ‌ترین تلسکوپ جهان را با قطر نیم کیلومتر افتتاح کرد 0

چین بزرگ‌ترین تلسکوپ جهان را با قطر نیم کیلومتر افتتاح کرد

بزرگ‌ترین تلسکوپ رادیویی جهان در جنوب شرق چین عملیاتی شد. پکن می‌خواهد با این پروژه به بشریت کمک کند تا به دنبال حیات بیگانه بگردد. این تلسکوپ رادیویی کروی شکل با قطر ۵۰۰ متر (به اختصار به آن FAST می‌گویند) بین تپه‌های منطقه کوهستانی «گویژو» قرار گرفته است. در ادامه با مای بی سی همراه باشید.

 

 تصادف زمین با سیاره سرگردان باعث پیدایش حیات شد 0

تصادف زمین با سیاره سرگردان باعث پیدایش حیات شد

حیات روی زمین شاید نتیجه یک برخورد عظیم بین زمین و یک سیاره دیگر باشد که ۴٫۴ میلیارد سال پیش اتفاق افتاد. محققان فکر می‌کنند که برخورد این سیاره‌ها توضیح می‌دهد که کربن به عنوان عنصر بنیادی حیات، چگونه در پوسته و سطح زمین به وجود آمد. به این ترتیب یکی از قدیمی‌ترین معماهای تکاملی حل

 

 نزدیک‌ترین تصاویر منتشر شده از سیاره‌ی مشتری را ببینید 0

نزدیک‌ترین تصاویر منتشر شده از سیاره‌ی مشتری را ببینید

فضاپیمای «جونو» به نزدیک‌ترین فاصله‌ی خودش از سیاره‌ی مشتری رسیده و توانسته تصاویر زیادی از این فاصله بگیرد. این عکس‌ها، اولین تصاویری هستند از قطب شمال این سیاره منتشر شده‌اند و می‌تواند شما را شگفت‌زده کنند. این فضاپیما در تاریخ ۲۷ آگوست از فاصله‌ی ۲۵۰۰ مایلی از کنار سیاره‌ی مشتری عبور کرد و توانست تصاویر زیبایی از آن تهیه کند.

 

 [گالری تصویر] مریخ‌نورد کنجکاوی ۴ ساله شد 0

[گالری تصویر] مریخ‌نورد کنجکاوی ۴ ساله شد

چهار سال پیش، مریخ‌نورد کنجکاوی (Curiosity) ناسا با موفقیت روی سطح خاکی مریخ نشست. این آزمایشگاه چرخ‌دار از زمان ورودش موفقیت‌آمیزش بیش از ۱۳٫۵ کیلومتر سفر کرده، عکس گرفته، نمونه جمع‌آوری کرده و سنگ‌ها و صخره‌ها را در طول مسیرش آنالیز کرده است. کنجکاوی بیش از ۱۴۲۱ روز مریخی را صرف کاوش گودال «گیل» (Gale) کرده است.