تماشا کنید: مدل سه بعدی و آنلاین سایت آزمایش هسته ای کره شمالی لو رفت! 0

تماشا کنید: مدل سه بعدی و آنلاین سایت آزمایش هسته ای کره شمالی لو رفت!

همان‌طور که در جریان هستید تنش‌ها میان کره شمالی و آمریکا بسیار بالاست و هم‌زمان با آن، شایعات مختلفی از احتمال انجام یک آزمایش هسته‌ای جدید در این کشور به گوش می‌رسد. حال به لطف اطلاعاتی که متخصصان اطلاعاتی در اختیار موسسه‌های بین‌المللی قرار داده‌اند

 

گران‌ترین پروژه نظامی تاریخ مورد آزمایش قرار گرفت؛ 55 شلیک در ثانیه توسط اف 35 0

گران‌ترین پروژه نظامی تاریخ مورد آزمایش قرار گرفت؛ 55 شلیک در ثانیه توسط اف 35

بالاخره پس از تاخیرهای فراوان، گران‌ترین پروژه نظامی تاریخ جهان مورد آزمایش قرار گرفت و اولین شلیک خود را در زمان پرواز انجام داد. جنگنده اف 35 موفق شد در تست شلیک، رکورد 55 شلیک در ثانیه را از خود بر جای بگذارد. البته هنوز سامانه هدف‌گیری بر روی جنگنده قرار نگرفته است.

 

10 مورد از عجیب‌ترین اختراعات نظامی شوروی سابق 0

10 مورد از عجیب‌ترین اختراعات نظامی شوروی سابق

اتحاد جماهیر شوروی زمانی که به عنوان دومین قدرت جهانی محسوب می‌شد، مجهز به عجیب‌ترین و مبتکرانه‌ترین تسلیحات دنیا بود. اختراعاتی که شوروی سابق در خلل جنگ داشت، نقش قابل توجهی را در پیشبرد روند جنگ‌ها داشته است. بسیاری از مردم دنیا از اختراعات نیروهای ناتو آگاه بودند

 

با 11 جنگ افزار برتر و ویرانگر ارتش روسیه آشنا شوید 0

با 11 جنگ افزار برتر و ویرانگر ارتش روسیه آشنا شوید

چهارمین بودجه دفاعی دنیا از لحاظ مالی در دست روسیه است. ارتش این کشور تمرکز خود را بیشتر بر روی دفاع نظامی گذشته است و رفته‌رفته به تیپ‌های کوچک‌تر و پویاتر در حال تقسیم شدن است. مثلا، سامانه ضدهوایی «Pantsir S1» که فقط یک تانک است مجهز به چندین توپ جنگی است. در ادامه با مای بی سی همراه باشید.

 

 موشک هسته‌ای جدید روسیه می‌تواند فرانسه را نابود کند 0

موشک هسته‌ای جدید روسیه می‌تواند فرانسه را نابود کند

روسیه به تازگی توان موشکی خودش را تقویت کرده و نسل جدیدی از موشک‌های بالستیک قاره‌پیما را نشان داد. این موشک توانایی حمل کلاهک هسته‌ای را هم دارد و می‌تواند کشور فرانسه را کاملا نابود کند. ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه در جریان معرفی این موشک گفت که شرایط منطقه روسیه را واداشت

 

مقایسه عملکرد بمب هیدروژنی در برابر بمب اتمی 0

مقایسه عملکرد بمب هیدروژنی در برابر بمب اتمی

بمب‌ های هسته‌ ای دست کم بر دو نوع هستند. نوع معمولی که با شکافت هسته‌ای کار می‌کند و نوعی پیچیده‌تر که با همجوشی هسته‌ ای کار می‌کند. به بمبی که با همجوشی هسته‌ای کار می‌کند، بمب هیدروژنی یا گرما هسته‌ ای می‌گویند.

 

امنیت بیشتر با تفنگ‌های خود قفل شونده اسمارت 2 0

امنیت بیشتر با تفنگ‌های خود قفل شونده اسمارت 2

یکی از مشکلات هفت تیرها، عدم امکان همزمان آماده ی شلیک نگه داشتن آنها و همچنین حفظ ایمنی می باشد. شرکت Safety First Arms در پی حل این مشکل با هفت تیر Smart 2 برآمده است که با استفاده از یک پد داخلی PIN آنلاک می شود و شامل یک آلارم ضدسرقت برای محافظت از سرقت و استفاده ی نادرست می باشد.

 

بهترین زیردریایی پنهان‌کار جهان ساخته شد 0

بهترین زیردریایی پنهان‌کار جهان ساخته شد

نیروی دریایی آمریکا ساخت جدیدترین زیردریایی کلاس «زوم‌والت» (Zumwalt) خود را تمام کرد. ویژگی اصلی این زیردریایی، پنهان‌کاری آن است. یعنی اینکه مثلا توسط امواج رادار شناسایی نمی‌شود. آن‌قدر پنهان‌کاری این زیردریایی زیاد است که یک «بازتاب کننده‌ی امواج رادار»

 

 

کره‌ی شمالی بمب هیدروژنی آزمایش کرد 0

کره‌ی شمالی بمب هیدروژنی آزمایش کرد

تلویزیون کره‌ی شمالی اعلام کرد که این کشور یک بمب هسته‌ای هیدروژنی آزمایش کرده است. این ادعا بعد از آن مطرح شد که زمین‌لرزه‌ای ۵.۱ ریشتری در محل یکی از سایت‌های آزمایشی این کشور به ثبت رسید. بمب‌های هیدروژنی از فرایند همجوشی هسته‌ای برای ایجاد انفجار استفاده می‌کنند .