قابلیت Night Shift در نسخه‌ی 9.3 سیستم عامل iOS چیست؟

قابلیت Night Shift در نسخه‌ی 9.3 سیستم عامل iOS چیست؟

نسخه‌ی 9.3 از سیستم عامل iOS فعلا به صورت آزمایشی (بتا) عرضه شده است. یکی از تغییرات اصلی این نسخه، اضافه شدن قابلیتی به اسم Night Shift است. اپل این قابلیت را به سیستم عامل‌اش اضافه کرده است تا نور گوشی شب‌ها و هنگامی که می‌خواهید بخوابید، مانع خواب‌تان نشود.

 

 

قابلیت Night Shift در نسخه‌ی 9.3 سیستم عامل iOS چیست؟

 

این قابلیت چندان هم جدید نیست و تا به امروز آن را در دستگاه‌های مختلفی مثل کیندل آمازون یا اپ Google Play Books دیده بودیم. با این حال، اپل اجازه نمی‌داد تا اپ‌ها بدون اجازه‌ی این شرکت رنگ صفحه نمایش را تغییر دهند و به همین دلیل هم اپ f.lux که قابلیتی مثل Night Shift را به دستگاه‌های اپل اضافه می‌کرد، از روی اپ‌استور حذف کرد.

 

نور آبی که صفحه نمایش گوشی‌ها تولید می‌کند می‌تواند تولید ملاتونین در بدن را به هم بریزد و در خواب افراد اختلال ایجاد کند.

اپل Night Shift را ساخته است تا الگوی خواب بدن شما به دلیل استفاده از گوشی به هم نریزد. تحقیقات متعددی گفته‌اند که اگر درست قبل از خواب، چشمان‌تان را به نور آبی بدوزید، سطح ملاتونین بدن خود را خراب می‌کنید. هورمون ملاتونین برای تنظیم ساعت خواب بدن بسیار مهم است و میزان آن با نور محیط تغییر می‌کند.

 

تولید هورمون ملاتونین در بدن، با کم شدن میزان نور و در عصر زیاد می‌شود. با این حال، نور آبی که صفحه نمایش گوشی‌ها تولید می‌کند می‌تواند تولید ملاتونین در بدن را به هم بریزد و در خواب افراد اختلال ایجاد کند. قابلیت Night Shift می‌خواهد تا نور آبی صفحه دستگاه‌تان را به مقدار زیادی کم کند.

 

می‌توانید قابلیت Night Shift را دستی فعال کنید، یا اینکه بگذارید خود سیستم عامل دستگاه در ساعت‌های مختلف آن را روشن کند. اگر راه حل دوم را انتخاب کنید، سیستم عامل iOS مکانی که در آن هستید و زمان روز را در نظر می‌گیرد و با توجه به آن، میزان لازم نور آبی صفحه را تنظیم می‌کند.

 

می‌توانید در ادامه، تصاویری از قابلیت Night Shift را که در نسخه‌ی بتای 9.3 از سیستم عامل iOS وجود دارد ببینید.

 

 

ios Nightshift (1)

 

ios Nightshift (2)

 

ios Nightshift (3)

 ios Nightshift (4)

 ios Nightshift (5)

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

 

 

منبع: mag.digikala.com

برچسب ها: Apple , سیستم عامل IOS , iOS , iPhone , Night Shift , آیفون , اپل , موبایل , 9.3 iOS , سیستم عامل 9.3 iOS , سایتهای خبری , خبر , اخبار تکنولوژی , اخبار فناوری , اخبار اپل , گوشی


نظرات

نکته :
- نظرات شما ممکن است پس از تائید مدیر نمایان شود.
- لطفا از زبان پارسی برای نظر دادن استفاده کنید  1. هیچ نظری ثبت نشده است

    شما اولین نفر باشید !

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA Image Reload Image