میزان ظرفیت حافظه‌ی مغز انسان مشخص شد

میزان ظرفیت حافظه‌ی مغز انسان مشخص شد

براساس اطلاعات منتشر شده، ظرفیت حافظه‌ی مغز انسان، 10 برابر بیشتر از چیزی است که در گذشته اعلام شده بود. حافظه‌ی مغز انسان 1 میلیون گیگابایت ظرفیت دارد. همیشه گفته شده که مغز انسان یک کامپیوتر بسیار قدرتمند است که می‌تواند تصمیم‌های منطقی در مدت زمان بسیار کمی بگیرد.

 

 

میزان ظرفیت حافظه‌ی مغز انسان مشخص شد

 

مغز انسان برای انجام فعالیت‌های مختلف به غیرممکن‌ترین کارها هم فکر می‌کند. البته همیشه این سوال مطرح بوده که مغز انسان چه مقدار اطلاعات را می‌تواند در خودش ذخیره کند. با توجه به تحقیقاتی که به تازگی انجام شده، ظرفیت حافظه‌‌ی مغز انسان 10 برابر بیشتر از اندازه‌ای است که در گذشته تخمین زده شده بود.

 

باتوجه به تحقیقاتی که دکتر «تری سنوسکی» (Terry Sejnowski) و پروفسور «فرانسیس کریک» (Francis Crick) انجام داده‌اند، مدل سه بعدی از قسمت «اسبک مغز» (Hippocampus) موش به وسیله‌ی کامپیوتر تهیه شده و آنالیز دقیق‌تری از این قسمت مغز انجام شده است. با توجه به اطلاعات بدست آمده مشخص شد که باید درباره‌ی باورهای قبلی پیرامون متوسط حافظه‌ی مغز انسان تجدید نظر شود. همچنین مشخص شده «سیناپس‌های» (Synapse) مغز خیلی گوناگون‌تر از چیزی هستند که قبلا تصور می‌شد.

 

Brain Memory Capacity

 

میزان ظرفیت حافظه‌ی مغز انسان 10 برابر بیشتر از چیزی است که در گذشته تصور می‌شد.

‌‌‌‌‌‌‌

با توجه به اطلاعات منتشر شده حافظه‌ی مغز انسان 10 برابر بیشتر از چیزی است که در گذشته به آن اشاره شده بود و این میزان «1 پتابایت» (1 Petabyte) است که معادل 1 میلیون گیگابایت می‌شود.

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

 

منبع: mag.digikala.com

برچسب ها: انسان , مغز , میزان ظرفیت حافظه‌ی مغز انسان , حافظه‌ی مغز انسان , مغز انسان , اخبار تکنولوژی , اخبار فناوری , سایت خبری , سایتهای خبری , خبر , حافظه‌ی مغز انسان چقدر ظرفیت دارد؟ , تکنولوژی


نظرات

نکته :
- نظرات شما ممکن است پس از تائید مدیر نمایان شود.
- لطفا از زبان پارسی برای نظر دادن استفاده کنید  1. هیچ نظری ثبت نشده است

    شما اولین نفر باشید !

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA Image Reload Image