نسل بعدی جت های مسافری کنکورد تا ۲۰۲۰ به پرواز در می‌آید 0

نسل بعدی جت های مسافری کنکورد تا ۲۰۲۰ به پرواز در می‌آید

استارتاپ Boom Technology که در زمینه‌ی هوا و فضا فعالیت می‌کند، از نمونه‌ی اولیه‌ی یک جت مسافری مافوق صوت رونمایی کرده است. طبق گفته‌ی این شرکت، این نمونه‌ی اولیه قرار است نسل بعدی کنکورد باشد. قرار است تا پایان سال ۲۰۱۷، این نمونه‌ی اولیه

 

10 مورد از برترین و قدرتمندترین جنگنده های جهان 0

10 مورد از برترین و قدرتمندترین جنگنده های جهان

در ذهن ما معمولا سوال‌هایی درمورد اینکه بهترین و قدرتمندترین جنگنده های جهان متعلق به کدام کشور است، وجود دارد. در این مطلب 10 جنگنده برتر هوایی دنیا که بر پایه مشخصاتی همچون جنگ افزار، سرعت، قدرت مانور و فناوری انتخاب می‌شوند، آمده است. با مای بی سی همراه باشید.

 

بزرگ‌ترین هواپیمای آب‌نشین جهان در چین رونمایی شد 0

بزرگ‌ترین هواپیمای آب‌نشین جهان در چین رونمایی شد

هفته گذشته بزرگ‌ترین هواپیمای آب‌نشین جهان به نام AG600 توسط یک شرکت دولتی چینی رونمایی شد. کارشناسان می‌گویند جدیدترین تلاش این کشور در راستای تقویت صنعت نوپای هوانوردی‌اش است. این هواپیما تقریبا به اندازه‌ی یک بوئینگ ۷۳۷ بوده و دامنه حرکتی آن هم ۲۸۰۰ مایل (۴۵۰۰ کیلومتر) است. با مای بی سی باشید.

 

این هواپیمای هیبریدی حمل و نقل را متحول می‌کند 0

این هواپیمای هیبریدی حمل و نقل را متحول می‌کند

آینده‌ای را تصور کنید که در آن هواپیما در فرودگاه کوچکی فرود می‌آید که نقش یک راه‌آهن را هم دارد. سپس کابین هواپیما جدا شده، به راحتی به قطاری که در نزدیکی قرار دارد، منتقل می‌شود و پس از آن به مسیرش به سمت مرکز شهر ادامه می‌دهد. به این ترتیب، سفر چند

 

ولوکوپتر در اولین آزمایش موفق بود؛ پرواز یک ابرپهپاد با سرنشین 0

ولوکوپتر در اولین آزمایش موفق بود؛ پرواز یک ابرپهپاد با سرنشین

ولوکوپتر (Volocopter)،‌ پهپاد- هلی‌کوپتر ۱۸پره‌،‌ یازدهم فروردین اولین پرواز با سرنشین خود را در جنوب آلمان به زمین نشاند. این «اَبَر پهپاد» را شرکت آلمانی E-Volo معرفی کرده و اولین سرنشین آن هم مدیر عامل همین شرکت یعنی الکساندر زوزل بود.

 

 

خرید ۱۱۴ ایرباس در سفر آینده‌ی دکتر روحانی به فرانسه 0

خرید ۱۱۴ ایرباس در سفر آینده‌ی دکتر روحانی به فرانسه

رئیس جمهور قرار است به زودی به فرانسه سفر کند. وزیر راه و شهرسازی ایران گفته است که یکی از اهداف این سفر، مذاکره برای خرید ۱۱۴ هواپیمای ایرباس است.«عباس آخوندی»، وزیر راه و شهرسازی، گفته است که امیدوار است تا پایان سال جاری، تعدادی از هواپیماهای خریداری شده را تحویل بگیرند.