خرید ۱۱۴ ایرباس در سفر آینده‌ی دکتر روحانی به فرانسه

خرید ۱۱۴ ایرباس در سفر آینده‌ی دکتر روحانی به فرانسه

رئیس جمهور قرار است به زودی به فرانسه سفر کند. وزیر راه و شهرسازی ایران گفته است که یکی از اهداف این سفر، مذاکره برای خرید ۱۱۴ هواپیمای ایرباس است.«عباس آخوندی»، وزیر راه و شهرسازی، گفته است که امیدوار است تا پایان سال جاری، تعدادی از هواپیماهای خریداری شده را تحویل بگیرند.

 

 

خرید ۱۱۴ ایرباس در سفر آینده‌ی دکتر روحانی به فرانسه

 

آخوندی هم‌چنین می‌گوید که می‌خواهند تا با سایر شرکت‌های سازنده‌ی هواپیماهای مسافربری وارد مذاکرده شوند. او می‌گوید که در مرحله‌ی بعدی، مذاکره با شرکت بویینگ را در دستور کار خود قرار داده‌اند.

 

رییس سازمان هواپیمایی ایران می‌گوید که کشور حداقل به ۱۵۰ هواپیمای مسافرتی جدید نیاز دارد.

ایران نیاز بسیاری به هواپیماهای جدید دارد و برداشته شدن تحریم‌های اقتصادی، کمک بزرگی به کشور برای خرید هواپیما کرده است. عباس آخوندی می‌گوید از ۲۵۶ هواپیمای مسافربری که در کشور وجود دارد، ۴۰ درصد زمین‌گیر هستند هستند. سایر هواپیماهای کشور هم طبق گفته‌ی آخوندی، بسیار قدیمی و کهنه هستند.

 

با این حال، ظاهرا این 114 ایرباس هم جواب کار کشور را نخواهد داد. مهدی هاشمی، رییس کمیسیون توسعه‌ی مجلس شورای اسلامی، اخیرا گفته است که جمعیت بالای مسافران هوایی در کشور، حداقل نیاز به ۵۰۰ هواپیمای جدید دارد.

 

رییس سازمان هواپیمایی ایران هم چنین نظری دارد. علی عابدزاده می‌گوید که کشور حداقل به ۱۵۰ هواپیمای مسافرتی جدید نیاز دارد. عابدزاده هم‌چنین می‌گوید که در ایران تنها ۹ هواپیما با برد بلند فعالیت می‌کند و در این بخش هم نیاز به گسترش بسیاری احساس می‌شود.

 

«اصفر فخریه کاشان»، قائم مقام وزیر راه و شهرسازی، درباره‌ی هواپیماهایی که خریداری می‌شود گفته است که از ۱۱۴ هواپیمایی که خریداری می‌شود، ۱۶ هواپیما A-350 شرکت ایرباس هستند. طبق گفته‌ی فخریه کاشان، هشت عدد از هواپیماها هم A-380 هستند؛ هواپیمای مسافری A-380 شرکت ایرباس، بزرگ‌ترین هواپیمای مسافربری جهان است.

 

در دوره‌ی تحریم ۱۰ ساله‌ی کشور ایران، کشورهای سازنده‌ی هواپیما از فروش هواپیما و قطعات یدکی آن به ایران خودداری می‌کردند. با این حال، ایران می‌تواند پس از تحریم‌ هواپیماهای مختلفی مثل بویینگ ۷۸۷ دریم‌لاینر، ایرباس A350 و ایرباس A320 را خریداری کند.

 

 

منبع: mag.digikala.com

برچسب ها: Airbus , ایرباس , خرید هواپیما از سوی ایران , سفر دکتر حسن روحانی به فرانسه , هواپیما , سایتهای خبری , خبر , سازمان هواپیمایی ایران , بزرگ‌ترین هواپیمای مسافربری جهان , هواپیمای مسافری A-380


نظرات

نکته :
- نظرات شما ممکن است پس از تائید مدیر نمایان شود.
- لطفا از زبان پارسی برای نظر دادن استفاده کنید  1. هیچ نظری ثبت نشده است

    شما اولین نفر باشید !

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA Image Reload Image