ولوکوپتر در اولین آزمایش موفق بود؛ پرواز یک ابرپهپاد با سرنشین

ولوکوپتر در اولین آزمایش موفق بود؛ پرواز یک ابرپهپاد با سرنشین

ولوکوپتر (Volocopter)،‌ پهپاد- هلی‌کوپتر ۱۸پره‌،‌ یازدهم فروردین اولین پرواز با سرنشین خود را در جنوب آلمان به زمین نشاند. این «اَبَر پهپاد» را شرکت آلمانی E-Volo معرفی کرده و اولین سرنشین آن هم مدیر عامل همین شرکت یعنی الکساندر زوزل بود.

 

 

ولوکوپتر در اولین آزمایش موفق بود؛ پرواز یک ابرپهپاد با سرنشین

 

شکی نیست که این وسیله نمونه‌ای بی‌همتا در مهندسی است: پهپادی با ۱۸ پره که می‌تواند یک انسان را حمل کند؛ با موتور الکتریکی و غیرآلاینده.ولوکوپتر بیشتر از این‌که حس پرواز با هلی‌کوپتر را بدهد، شبیه رسیدن به رویای قدیمی انسان‌ها یعنی پرواز مثل پرنده‌هاست.

 

E-Volo برای اولین بار در سال ۲۰۱۳ از ولوکوپتر رونمایی کرد و بعد از سه سال در سال ۲۰۱۶ مجوز پرواز با سرنشین را برای آن دریافت کرد. ولوکوپتر برای دو سرنشین طراحی شده اما در اولین پرواز تنها یک سرنشین (و درواقع خلبان) داشت. با این‌که هیچ تضمینی برای امنیت این وسیله وجود نداشت،‌ زوزل شجاعت به خرج داد و با آن به پرواز درآمد. او که با این تجربه حسابی هیجان‌زده شده بود،‌ گفت: “پرواز با ولوکوپتر باورنکردنی بود.

‌ ‌ ‌ ‌

volocopter-manned-13

 

سبکی غیرقابل‌وصف این پهپاد سرنشین‌دار (شاید این بهترین عبارتی باشد که ولوکوپتر را توصیف می‌کند) بیشتر از این‌که حس پرواز با هلی‌کوپتر را بدهد، شبیه رسیدن به رویای قدیمی انسان‌ها یعنی پرواز مثل پرنده‌هاست.

 

ولوکوپتر با دسته‌ی جوی‌استیک هدایت می‌شود و در اولین آزمایش تنها چندمتر از سطح زمین ارتفاع گرفت. اما آن‌طور که E-Volo وعده داده در پروازهای بعدی در ارتفاع بیشتری پرواز خواهد کرد و در آزمایش دوم سرعتی معادل ۳۰ متر در ساعت خواهد داشت. این سرعت در پرواز آزمایشی سوم تا ۶۲ متر بر ساعت افزایش پیدا خواهد کرد.

 

volocopter-manned-21

 

طبق برنامه‌هایی که این شرکت آلمانی برای تولید انبوه ولوکوپتر دارد، این وسیله می‌تواند انقلابی در سیستم حمل‌ونقل ایجاد کند. هنوز معلوم نیست این انقلاب چطور رخ می‌دهد اما E-Volo از «تاکسی‌های هوایی» و ولوکوپترهای «خودران» حرف می‌زند. (خودران بودن این وسیله لزوما دردسرهای وسایل نقلیه‌ی زمینی خودران را ندارد و سهل‌الوصول‌تر به نظر می‌رسد.)

 

 

منبع: mag.digikala.com

برچسب ها: E-Volo , Super-Drone , Volocopter , ولوکوپتر , اخبار , اخبار تکنولوژی , اخبار فناوری , سایتهای خبری , خبر


نظرات

نکته :
- نظرات شما ممکن است پس از تائید مدیر نمایان شود.
- لطفا از زبان پارسی برای نظر دادن استفاده کنید  1. هیچ نظری ثبت نشده است

    شما اولین نفر باشید !

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA Image Reload Image