تصویر ۵۳ میلیارد پیکسلی از خودروی بنتلی با تکنولوژی ناسا

تصویر ۵۳ میلیارد پیکسلی از خودروی بنتلی با تکنولوژی ناسا

به تصویر بالا نگاه کنید. حتما فکر می‌کنید این تصویر منظره‌ی زیبایی از پل گلدن گیت (Golden Gate Bridge) در سان فرانسیسکو را نشان می‌دهد. اما در واقع این طور نیست. این تصویر زیبایی از «بنتلی مولسان»، خودروی ۳۳۰ هزار دلاری شرکت بنتلی است. با مای بی سی باشید.

 

 

ثبت تصویر ۵۳ میلیارد پیکسلی از خودروی بنتلی با تکنولوژی ناسا

 

البته از این فاصله نمی‌توانید این خودرو را ببیند اما می‌توانید به وب‌سایت بنتلی بروید و خودتان روی عکس زوم کنید. وقتی زوم می‌کنید، از نمای پانورامیک پل مستقیم به نمای نزدیکی از دوخت لوگوی بنتلی روی صندلی این خودرو می‌‌رویم.

 

bentley_zoom_inline.0

 

شرکت سازنده‌ی این خودرو می‌گوید ۷۰ عکاس را گرد هم آورده تا این تصویر را خلق کنند. آنها برای ثبت این تصویر از تکنولوژی استفاده کردند که ناسا ساخته است. ناسا با این فناوری از تصاویری که کاوش‌گر کنجکاوی ارسال می‌کند، پانوراما می‌سازد. این تصویر پانورامیک نهایی از مولسان ۵۳ میلیارد پیکسل (یعنی ۵۳ هزار مگاپیکسل) دارد و بنتلی می‌گوید اگر آن را چاپ کنیم به اندازه‌ی یک زمین فوتبال می‌شود.

 

شرکت بنتلی این تصویر را تهیه کرده تا به این نکته تاکید کند که چقدر در تولید محصولات‌اش به جزییات توجه می‌کند. البته طبیعی است، اگر بخواهیم خودرویی بخریم که هزینه‌ی آن شش برابر میانگین درآمد سالانه‌ی یک آمریکایی است، بنابراین حق داریم که انتظار شکوه و جلا و صیقل بی‌نظیری داشته باشیم.

 

 

 

منبع: mag.digikala.com

نویسنده مطلب: سید حسن حسینی

سید حسن حسینی

پاسخ دهید

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است.
ارسال نظر برای این مطلب غیر فعال شده است!