ساخت هتل اسمان خراش در ثروتمندترین روستای چین

ساخت هتل اسمان خراش در ثروتمندترین روستای چین

به منظور عقب نماندن از همتایان شهری، یکی از ثروتمندترین روستاهای چین به نام Huaxi به ساخت هتل اسمان خراشی با طول 328m اقدام کردند که 470 میلیون برای ان هزینه شده که نشان از رشد اقتصادی این کشور است. هتل بین المللی Longxi به مناسبت 50امین سالگرد احداث روستای فوق ساخته شده است.

 

 

روستای Huaxi در شرق چین در استان جیانگ سو واقع گشته و اولین روستای جهان با یک اسمان خراش می باشد. این هتل شامل 800 سوئیت است که می تواند دو هزار نفر جمعیت را پذیرا باشد. سال نمایش، رستوران گردان، استخرهای شنا روی بام و باغ از دیگر بخش های این هتل می باشد. مجسمه ای از گاو نر ساخته شده از طلای خالص با وزن یک تن در این هتل دیده می شود. این گاو نشان از ثروت این روستا است که در طبقه 60 هتل قرار گرفته است.

 

برای ساخت این هتل 74 طبقه چهار سال زمان برده است و اکنون توانسته در میان بلندترین اسمان خراش های دنیا رتبه 15 را قبل از برج های ایفل در پاریس (با ارتفاع 324 متر) و ساختمان کرایسلر در نیویورک (با ارتفاع 319 متر) از ان خود نماید.

 

در طول 50 سال اخیر این روستای فقیرنشین با رشد همراه شده، چنانکه حتی جمعیت این روستا از 1600 نفر به پنجاه هزار نفر افزایش داشته است.

 

امارها حاکی از ان است که هر خانواده در این روستا دارای یک منزل شخصی، دو دستگاه خودرو و 250 هزار دلار پس انداز بانکی بوده و بعلاوه از بهداشت جهانی و آموزش رایگان برخوردار می باشند.

 

 

 

 

 

منبع : topinearth.com

نویسنده مطلب: سید حسن حسینی

سید حسن حسینی

پاسخ دهید

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است.
ارسال نظر برای این مطلب غیر فعال شده است!