مشخصات تراشه گوشی سامسونگ گلکسی S8 لو رفت

مشخصات تراشه گوشی سامسونگ گلکسی S8 لو رفت

رکت‌های سامسونگ و کوالکام پیش از این تراشه آینده‌ای که در گوشی‌های قدرتمند و تراز اول جهان استفاده خواهد شد را معرفی کرده بودند؛ تراشه اسنپ‌دراگون ۸۳۵. تا به حال صرفا می‌دانستیم که این تراشه با استفاده از فناوری ۱۰ نانومتری FinFET سامسونگ ساخته شده و به جز این اطلاعات چندان زیادی در اختیار نداشتیم.

 

untitled-1

 

اما حال به نظر می‌رسد براساس برخی مدارک بخشی از مشخصات این تراشه جدید و قدرتمند به بیرون درز کرده‌اند. براساس این اطلاعات تراشه جدید کوالکام به جای ۴ هسته، ۸ هسته دارد. به این‌ترتیب این تراشه جدید مثل تراشه‌های اسنپ‌دراگون ۸۲۰ و ۸۲۱ چهارهسته‌ای نیست بلکه هشت هسته‌ دارد.

 

طبیعتا این تراشه یک واحد پردازنده گرافیکی هم دارد، پردازنده Adreno 540. گفته شده که این تراشه از تکنولوژی UFS 2.1 هم پشتیبانی می‌کند. تکنولوژی که نسبت به نسخه‌های قبلی خود پیشرفته‌تر شده و امنیت داده‌ها را از طریق رمزنگاری‌های درون خطی بین تراشه و دستگاه‌های ذخیره‌سازی UFS تامین می‌کند.

 

طبق این اطلاعات می‌دانیم که تراشه اسنپ‌دراگون ۸۳۵ در فصل اول سال ۲۰۱۷ در بازار عرضه خواهد شد و سامسونگ گلکسی S8 یکی از اولین گوشی‌هایی است که از این تراشه بهره می‌برد.

 

این نکته هم بیان شده که در فصل دوم سال ۲۰۱۷ شاهد ورود تراشه اسنپ‌دراگون ۶۶۰ به بازار هستیم. این تراشه هم هشت‌هسته‌ای خواهد بود و با پردازنده گرافیکی Adreno 512 کار می‌کند. این تراشه هم از تکنولوژی UFS 2.1 پشتیبانی می‌کند اما برای تولید آن از تکنولوژی ۱۴ نانومتری سامسونگ استفاده شده نه تکنولوژی ۱۰ نانومتری.

 

 

منبع: mag.digikala.com

نویسنده مطلب: سید حسن حسینی

سید حسن حسینی

پاسخ دهید

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است.
ارسال نظر برای این مطلب غیر فعال شده است!