آموزش ساخت پهباد کوچک در خانه!!

آموزش ساخت پهباد کوچک در خانه!!

بیشتر بخوانید

ساخت پهباد در خانه

 

آیا تا بحال فکر کرده این که چطور میشه یه پهباد کوچیک ساخت؟ تا به امروز ما هم مثل شما فکر می کردیم که باید کار سختی باشه، اما اگر کمی لحیم کاری بلد باشید، به راحتی می تونید از وسایل دور و برتون یک پهباد کوچیک درست کنید.
صد البته شما می تونید بدون دردسر به فروشگاه ها سر بزنید و یا از اینترنت این پهباد کوچک رو بخرید اما اگه دوست دارید این وسیله رو خودتون آماده کنید و از خلاقیت خودتون استفاده کنید باید عرض کنم که این کار خیلی هم سخت نیست. 

 

لوازم مورد نیاز:

لگو
هویه
کش پلاستیکی
قلع لحیم کاری ( انتخابی)
چسب دو طرفه (انتخابی)
کنترل کننده پرواز Hubsan flight controler ،یکی از مدل های 107l یا 107c  به همراه کنترل، اگر دوست دارید چراغ فانتزی اضافه کنید از مدل 107I و اگر می خواهید دوربین اضافه کنید مدل 107C را می بایست تهیه کنید.
موتور فنجانی یا تو خالی 47mm
4 عدد تیغه یا بال
باتری 3.7v و شارژر

 

مراحل آماده سازی

پس از تهیه وسایل فوق، شما می توانید مراحل کار را شروع کنید، حتما نیازی نیست که شکل ظاهری طبق عکس موجود باشد و شما می توانید از خلاقیت خود در این زمینه استفاده کنید، فقی به این دو مورد توجه داشته باشید که تیغه یا پروانه ها می بایست در مقابل هم باشند و نکته دوم اینکه از وسایل سنگین استفاده نکنید.

 

 


بعد از شکل دادن به LEGO ها، کمی لحیم کاری احتیاج دارید و می توانید طبق عکس های زیر این کار را انجام دهید.

 

 


و در انتها تنها کاری که نیاز دارید انجام بدهید این است که موتور و باتری ها را بوسیله چسب دو طرفه و بست به بدنه اصلی متصل کنید. پهباد کوچک شما آماده شده و می توانید زیره هاری های ظاهری را انجام دهید.

 

 

 

 


در زیر شما می توانید نمونه ای از پهباد ساخته شده با وسایل فوق را مشاهده کنید.

 

 

دانلود ویدیو

 

 

 

منبع :  sohait.com

نویسنده مطلب: سید حسن حسینی

سید حسن حسینی

پاسخ دهید

1 نظر

رامین   ۱۳۹۵/۰۴/۱۶ - ۱۴:۴۹:۳۰

سلام کنترل کننده پرواز رو از کجا باید تهیه کرد

سید حسن حسینی (mybc-ir)  ۱۳۹۶/۰۷/۱۶ - ۱۲:۱۴:۱۰

با سلام ، باید عرض کنم که معمولا در هر شهر و استانی فروشگاهایی وجود داره که کار تخصصی آنها فروش بورد های الکترونیکی هستش و شما میتونید به این فروشگاه ها مراجعه کنید و یا در صورت عدم دسترسی به این فروشگاه ها می تونید با جستجو در اینترنت سایت هایی که قطعات الکترونیکی ارائه میدند رو پیدا کنید و قطعات مورد نیاز رو تهیه کنید.

ارسال نظر برای این مطلب غیر فعال شده است!